Türkiye Cumhuriyeti

Bangkok Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Duyuru – Yurtdışındaki Gençler Için Gençlik Kampları Programı , 08.05.2015

Türkiye’deki gençlerimiz her yıl Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ülke genelindeki toplam 25 kampında düzenlenen doğa ve deniz kamplarına katılabilmektedirler.

 

Bu yıldan itibaren gençlik kamplarında yurtdışında yaşayan gençlerimiz için de kontenjan ayrılmıştır.  

2015 yılı için pilot proje olarak başlatılan çalışma kapsamında anılan Bakanlığımız Antalya, Bolu, Kırşehir, Kastamonu, Mersin ve Hatay illerindeki kamplarında yurtdışında yaşayan toplam 1.012 genci misafir edecektir.

 

Kamplar 22-28 Temmuz, 31 Temmuz-06 Ağustos ve 09-15 Ağustos 2015 tarihleri arasında birer haftalık dönemlerde gerçekleştirilecek, 12-14 yaş grubu gençler için deniz, 15-17 ve 18-22 yaş grubundaki gençler için doğa kampı olmak üzere iki ayrı seçenekle ve kız-erkek öğrenciler için ayrı dönemlerde düzenlenecektir.

Gençlerin sadece uçak bileti bedellerini üstlenmeleri gerekmektedir. Türkiye’ye varıştan sonraki her türlü ulaşım, barınma ve yemek bedelleri Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacaktır.

 

Kamplarla ilgili ayrıntılı bilgiye http://genclikkamplari.gsb.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecektir.

Başvurular 7 Mayıs 2015 tarihinden itibaren 
www.memleketim.gov.tr adresinden Gençlik Köprüsü -> Gençlik Kampları menü başlıkları üzerinden online olarak yapılabilecektir.

 

Başvuru süresi 24 Mayıs 2015’te sona erecek ve gençlerin hangi kamplara yerleştirildiği Haziran ayı başında açıklanacaktır.

 

Başvurularda ağırlıklı olarak gençlerin okul başarısı değerlendirilmeye alınacak olup, belirli koşullarda kardeşlerin de kamplara birlikte katılımına imkan tanınacaktır.

 

Saygıyla duyurulur.