Türkiye Cumhuriyeti

Bangkok Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Duyuru – Tayland’ı Ziyaret Edecek Olan Tüm Yabancı Turistler Için 60’şar Gün Süreli Çok Girişli Vize Uygulaması , 09.10.2015

Tayland tarafından 13 Kasım 2015 tarihinde başlatılacak olan tüm yabancılara yönelik “Çok Girişli Turist Vizesi (METV)” uygulaması çerçevesinde aşağıdaki hususların belirtilmesinde yarar görülmektedir.

-Tayland’a gelen umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımızın 30 gün süreli, resmi pasaport hamili vatandaşımızlarımızın 90 gün süreli vize muafiyeti uygulaması devam etmektedir.

-Tayland’ın genel vize rejimi çerçevesinde, “Çok Girişli Turist Vizesi (METV) uygulaması tüm ülke vatandaşlarını kapsamaktadır. Bu bağlamda, sözkonusu vizeye başvuruda uyruk farkı gözetilmeyeceği, anılan vizenin Tayland’ın bütün Büyükelçilik, Başkonsolosluk ve Fahri Konsolosluklarından alınabileceği, bahsekonu uygulamanın, yukarıda belirtildiği üzere, 13 Kasım 2015 tarihinde başlatılacağı Tayland Dışişleri Bakanlığı’nca bildirilmiştir.

-METV vizesinin geçerlilik süresi 6 ay olup, Tayland’a her girişte 60 güne kadar ikamet etmek mümkün olacaktır. Bu vizenin ücreti 5.000.-Tay Bahtı’dır (yaklaşık 140 Dolar).

Ayrıntılı bilgilerin Tayland makamlarınca bilahare duyurulacağı öğrenilmiştir.

Öte yandan, Tayland’a seyahat edecek vatandaşlarımıza yönelik sınır kapılarındaki uygulamalara ilişkin bilgilere Dışişleri Bakanlığımızın 2 Ekim 2015 tarihinde yapmış olduğu duyurudan ulaşılabilir.

Saygıyla duyurulur.