Türkiye Cumhuriyeti

Bangkok Büyükelçiliği

Bilgi Notları

VİZE-T.C.VATANDAŞI İLE EVLİ VİZESİ , 04.01.2017

Um

Türkiye’ye değişik amaçlarla seyahat edecek olan yabancılar için 05 Ocak 2016 tarihinden itibaren “Online vize uygulaması”na başlanmıştır.

 

Sözkonusu uygulama ile anılan tarihten itibaren e-vize dışındaki tüm vize başvuruları www.konsolosluk.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır.

 

Öte yandan, 11 Nisan 2014 tarihinde yürürlüğe giren 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nun 15. Maddesinde “kalacağı süreyi kapsayan geçerli sağlık sigortası bulunmayanlara vize verilmez” hükmüne istinaden, ülkemize vize başvurusunda bulunan tüm yabancılardan geçerli sağlık sigortası talep edilecektir.

            

Umuma mahsus pasaport hamili Tayland vatandaşları  24.05.2012 tarih ve 2012/3255 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı çerçevesinde, 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla, her girişlerinde 30 gün süreyle vizeden muaftırlar.

30 günden fazla süreyle kalmak isteyenler icin gerekli belgeler :

-Pasaport aslı ve bir adet fotokopisi (Geçerlilik süresi en az 6 (altı) ay olmalıdır
-Bir adet fotoğraf (2 cm.)
-Bulunulan ülkede çalıştığı yerden antetli kağıda yazılmış ıslak imzalı yazı.
-Banka hesap bilgileri (orjinal banka cüzdanı ve bir adet fotokopisi-son üç aylık hesap hareketliliği incelenecek-, bankadan alınmış orjinal hesap dökümü)
-Gidiş-dönüş uçak bilet rezervasyonu
-Türkiye’de ikamet edilecek ye rev ise Türk ev sahibi tarafından hazırlanmış noter mektubunun aslı/Otelde konaklama yapılacak ise otel rezervasyonu.
-Bulunulan ülkedeki yasal oturma ve çalışma izni.
-Evlilik cüzdanı aslı ve bir adet fotokopisi.


T.C.Vatandaşı ile Evli vizesi istizana tabi olduğundan, başvuru belgeleri incelendikten sonra İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nden onay alındıktan sonra düzenlenebilecektir.

Vize ücreti : 2171.-Baht